01
Tahtakurusu Mücadelesi

Tahtakurusu Mücadelesi

 
Son yıllarda tahtakurusunun yeniden ortaya çıkması; eskiden "uyurken sıkı örtünün, tahtakurusu ısırmasın" sözünü aklılara getiriyor. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra neredeyse hiç duyulmamış olan DDT yasağı ve uluslararası seyahatteki artışın büyük ölçüde yeniden ortaya çıkmalarına sebebiyet verdiği düşünülüyor ve yataklar bu sinir bozucu böcekler için başlangıç noktası olurken; hastaneler, uçaklar, sinema salonları ve hatta mağazalar da dahil olmak üzere neredeyse her yerde bulunabilirler.
 

Pestcheck Tahtakurusu Arındırma Hizmeti

 
Bir tahtakurusu istilasından şüpheleniyorsanız; hemen bir lisanslı tahtakurusu arındırma hizmeti ile iletişime geçmelisiniz. Pestcheck eviniz için kapsamlı bir tahtakurusu kontrolü gerçekleştirecektir. Bir istila tespit edilirse; tam tahtakurusu temizliği ve kontrolü için kapsamlı bir plan tasarlarız. Etkili tahtakurusu kontrolü çok önemlidir ve profesyonel ekibimiz işi doğru yapar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.
 

Tahtakurularının Sebep Olduğu Sağlık Riskleri

 
Bir kişinin bir tahtakurusu ısırığına karşı alerjik bir reaksiyonu olmadığı sürece fiziksel sağlık etkileri; "kaşıntılı" ve "rahatsız edici" istenmeyen kırmızı ısırıklardan ibarettir. Bunlar oral bir antibiyotik veya hidrokortizon krem ile tedavi edilebilir. Tahtakurularının herhangi bir hastalığı yaydığına dair bir kanıt bulunmamasına rağmen, bir istiladan geriye kalıcı duygusal ve psikolojik etkiler kalabilir.
 
Herkes tahtakurusu sorunu yaşayabilir.
 

Tahtakurusu Belirtileri

 
Cildinizdeki kırmızı, kaşıntılı ısırıklar (etrafında daha açık kırmızı bir halka bulunan kırmızı bir nokta);  bir tahtakurusu tarafından ısırıldığınızın en belirgin işaretidir.
 
Yatak örtüleri üzerindeki kırmızımsı kahverengi noktalara (pislik ve kan lekeleri) bakın.
 
Yatak çarşafları veya döşekleri üzerinde yumurta veya dökülmüş deriler bulabilirsiniz
 
Tahtakuruları genellikle geceleri ortaya çıktıklarından bulunmaları çoğu zaman güçtür. Bir elma çekirdeği büyüklüğünde küçük, kırmızımsı kahverengi oval şekilli bir böcek olup olmadığına bakınız.
 

Tahtakurusu Önleme

 
Oturmadan önce uçak koltuklarının ve sinema koltuklarının dikişlerini ve arka tarafını kontrol edin. Çantaları ve sırt çantalarını yerden uzak tutun ve mümkün olduğunda taşıma çantanızı üst bölmede saklayın. Seyahat ederken; eşyalarınızı çıkarmadan önce otel odanızı iyice kontrol edin. Çarşafların etrafında, döşeğin etrafında ve yatak başlıkları ve bazanın çevresinde tahtakurusu belirtisi bulunup bulunmadığına bakın. Eşyalarınız ile birlikte gelmelerini önlemek için eşyalarınızı şifonyere koyun. Kullanılmadığı zaman bavulları, evrak çantanızı veya bilgisayarları kapalı tutun. Eve geldiğinizde, tahtakurularının sizinle birlikte gelmediğinden emin olmak için bagajınızı ve eşyalarınızı tekrar kontrol edin. Tüm giysileri sıcak suda yıkayınız. Ekstra bir önlem olarak bagajınızı elektrik süpürgesiyle temizleyebilirsiniz. Tahtakurularını derhal bildiriniz. Bilgilendirilmiş vatandaşlar ve eğitimli haşere uzmanlarının yardımıyla  bu gibi olumsuz durumları bir kez daha geçmişte bırakabiliriz.
7/24 Arayabilirsiniz
444 14 19