01
Hamamböceği  Mücadelesi

Hamamböceği Mücadelesi

 
Işıkları açtığınızda odadaki hamamböceklerini ve nasıl kaçıştıklarını görmekten daha kötü bir şey yoktur. Kimse bu ortama uyum sağlayan ve dayanıklı zararlıların evlerinde dolaşmasını istemez. Yatak odasında hamamböceği gören bir kişinin salondaki kanepede yatmak istemesi sizi şaşırtmasın.
 Salmonella, Staphylococcus, Streptococcus ve Escherichia Coli gibi hastalıkları taşıdığı bilinen hamamböceklerinin;  saç, besin atıkları veya tatlı maddeler  dahil olmak üzere; yakındaki herhangi bir besin kaynağı üzerinde hayatta kalırlar.
 
Hamamböcekleri gezegenimizde 300 milyon yılı aşkın süredir varlar (ortama bu kadar uyum sağlayabilen bir canlı olmaları sizi şaşırtmasın). Dünyada 4.500'ün üzerinde hamamböceği türü bulunmasına rağmen, sadece alman, kahverengi-çizgili, oryantal ve amerikan hamamböceği gibi hareket etmeyi seven dört tür için endişelenmeniz gerekir.
 
Bu kesinlikle istenmeyen böcekler evinizin etrafında dolaşmayı severler bu yüzden onları ortalarda dolaşırken görebilirsiniz. Pestcheck uzman personeli bu istenmeyen konuklarınızı evinizden en iyi bir şekilde tahliye edecek yardımı sağlayacaktır.
 
Türleri ve Önleme İpuçları
 

Amerikan Hamamböcekleri:

 
Bu zararlılar; ılıman iklimlerde, kanalizasyon ve bodrumlarda yaşamayı sever ve tipik olarak kanalizasyon ve çürümüş besinler ile beslenirler. Bu canlılar; 33 çeşit bakteriyi, 6 çeşit parazit solucanını ve insanlar için bulaşıcı olan diğer patojenleri yayan bir postacı gibidir. Vücutlarında taşıdıkları mikroplar haftalarca enfekte kalabilir ve son zamanlarda yapılan çalışmalarda hamamböceklerinin küçük çocuklarda astıma neden olabilecek alerjenler taşıdığı görülmüştür. Bu alerjenler; hamamböceği dışkılarından, döküntü derilerinden ve karkaslardan kaynaklanmaktadır.
 
Duvarların iyi yalıtılması ve çatlakların kapatılması hamamböceği popülasyonlarının azalmasına yardımcı olabilir fakat çoğu zaman bu kadar basit değildir. Pestcheck uzmanları; hamamböceklerini bulunduğunuz ortamdan uzak tutmak için toplam hamamböceği kontrolü sağlarlar.
 

Doğu (Oryantal) Hamamböcekleri:

 
Bu böcekler; kanalizasyon boruları gibi pis noktalarda gezinmeyi ve 68 ila 84 derecelik sıcak ortamlarda gelişmeyi severler. Bodrum katlarından bir yol bularak evlere girme eğilimi taşırlar. Doğu hamamböcekleri son derece dirençlidir ve haftalarca su olmadan ve bir ay boyunca gıdasız yaşayabilir.
 
Amerikan hamamböceklerine göre yaşam süreleri daha kısadır (sadece 110 ila 160 gün civarı) ancak aşırı şekilde ürerler. Dişiler, yaşamları boyunca herbiri 16 yumurtalı 8 yumurta kesesine sahip olurlar. Evinizde veya çevresinde hamamböceği olduğunu görürseniz profesyonel hamamböceği kontrolü sağlamanız bir zorunluluktur çünkü hızla çoğalırlar.
 
Bu sinsi zararlılar; çürüyen gıdaları tüketirken aldıkları gıda kaynaklı patojenleri ve hastalıkları bacaklarında ve vücutlarında taşırlar. Bu siyaha yakın kahverengi renkteki hamamböcekleri; diğer hamamböcekleri ile iletişim kurarken gözle görülür bir dışkı salgılamakla birlikte hoş olmayan bir koku bırakırlar. Bu koyu renkli, kötü kokan böceklerden birini tespit ederseniz hızlı hamamböceği imhası için bize ulaşın.
 

Alman Hamamböcekleri:

 
Bulunduğunuz ortamda bir hamamböceği sorununuz varsa Türkiye'deki en yaygın tür oldukları için muhtemelen alman türleri suçludur. Gündüzleri karanlık köşelerde gizlenmeyi severler ve çürüyen yiyecekleri ve içecek kalıntılarını ararlar.
 
Gün içinde bir hamamböceği tespit ederseniz sayıları düşündüğünüzden çok daha fazladır. En sevdiği yerlerden biri şifonyer çekmeceleridir ve bu istenmeyen canlıları yiyecek olmayan alanlarda toplu şekilde görürseniz muhtemelen bir böcek istilası ile karşı karşıyasınız demektir.
 
Evinizi temizlemek; bu zararlıları önlemek için ilk adımdır. Ancak bir Pestcheck profesyonel hamamböceği kontrolü hizmetinden faydalanmanızı öneriyoruz. Aylık hamamböceği haşere kontrolü ile bu zararlılardan kurtulun.
 

Kahverengi çizgili hamamböcekleri:

 
Kahverengi çizgili hamamböcekleri;  genellikle 80 Fahrenhayt derecenin üzerinde sıcak ortamlarda yaşamayı seven daha küçük bir türdür. Bu böcekler, depolama tavanlarında ve diğer tavan temellerinde yuvalanmayı severler.
 
Çoğu hamamböceği türü gibi onlar da geceleri yiyecek aramayı severler ancak gün boyunca bir şeyler atıştırmak için avlanabilirler. Bu hamamböcekleri hemen hemen her şeyi yiyebilir ve en sevdiği sıra dışı beslenme şekillerinden biri duvar kâğıdı yapıştırıcısı ve kitap ciltleridir.
 

Pestcheck Çözümü

 
Böcek dışkısı veya yumurtası gibi vakaları tespit ederseniz yardım için Pestcheck ile iletişime geçiniz. Profesyonel hamamböceği imhasıyla sorununuzu çözeceğiz. Herhangi bir istilayı ortadan kaldırmaya ve gelecekteki sorunları önlemeye yardımcı oluruz. Bugün bizimle iletişime geçin ve bu zararlıları evinizden dışarı atmamıza izin verin.
 

 

7/24 Arayabilirsiniz
444 14 19