01
Okul Dezenfeksiyonu

Okul Dezenfeksiyonu

Kış aylarıyla beraber mikroplar, virüsler ve dolayısıyla bulaşıcı hastalıklar sağlığımızı tehdit etmeye başlar. Yaşları nedeniyle bağışıklık sistemleri henüz tam olarak gelişmeyen çocuklarımız; mevsimsel hastalıklara daha kolay yakalanır. Özellikle günün büyük bölümünü geçirdikleri okullarında bu hastalıkları birbirlerine bulaştırmaları kaçınılmaz hale gelir. Okul servisleri, sınıflar, kantinler, salonlar gibi öğrencilerin birlikte olduğu yaşam alanları; bakteri, mantar ve virüslerin hızla üremesine, bulaşıcı hastalıkların hızlı bir şekilde yayılmasına en uygun alanlardır.
 
Yapılan araştırmalar; özellikle anaokulu ve ilkokul dönemi çocuklarının; aileleri tarafından hastalık kaygısı nedeniyle bir süre okuldan alındıkları ve eğitimlerinden geri kaldıklarını gösteriyor.
 
Okulları süpürmek; sıraları, masaları, sandalyeleri silmek hijyen sağlamaz.Mikrop, mantar ve virüsler üremeye devam eder. Dokunulan her şey milyonlarca mikrop, mantar ve virüsle kaplıdır.
 
Mevcut temizleme yöntemleri ile yapılan temizlik işlemi; bakterilerin suya, antibiyotiğe ve birçok temizlik malzemesine dayanacak kadar güçlü olmaları; etil alkol gibi temizlik malzemelerinin de uçarak yok olmaları nedeniyle ancak çok kısa süreli hijyen sağlayabilir.
 
Bulaşıcı hastalıkları; belirtileri ortaya çıktıktan sonra tedavi etmek yerine; hastalığın oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi şarttır. Bunun için okullarımız antibakteriyel hale getirilmelidir.
 
7/24 Arayabilirsiniz
444 14 19