01
Örümcek Mücadelesi

Örümcek Mücadelesi

 
“Araknofobi”; örümcek korkusu demektir ve dünyada bu psikolojik hissi paylaşmadıklarını iddia edebilecek çok az insan vardır. Sadece bazı örümcekler zehirli olmasına rağmen birçok evde hiç hoş karşılanmazlar. Bu zararlıların bazıları tehlikeli olduğu için örümcek mücadelesi her zaman profesyoneller tarafından ele alınmalıdır ve Pestcheck sertifikalı uzmanları her zaman sizin yanınızdadır.
Örümceklerin parasteatoda tepidariorum türü; evlere sızan en yaygın türdür. Vücutlarında kahverengi veya gri renkte belirgin bir “köşeli çift ayraç” işareti bulunmaktadır. Bu araknidlerin sekiz tek lensli gözleri vardır ve vücutları iki ayrı bölüme ayrılır: sefalotoraks ve karın.
İnsandan uzakta yaşayan kahverengi renkteki kara dul örümcekleri daha az görülen örümcek türleri olmakla birlikte çok daha tehlikelidirler. Bu kahverengi örümcekler geniş bacak açıklığına sahiptir ve bozuk para büyüklüğündedirler. Genellikle bodrumlarda gizlenirler ve sizi ısırdıklarında bölgesel tıbbi müdahale gereklidir. Parlak siyah gövdelerinde belirgin bir kırmızı kum saati işareti göreceksiniz. Garaj, bodrum, dolap ve dar alanlarda saklanabilirler. Isırıkları göğüs ağrısına, baş dönmesine ve mide bulantısına neden olabilir. Eğer ısırıldıysanız; derhal tıbbi yardım alın ve tam bir örümcek eliminasyonu için hemen bizi arayınız.
 
Örümcekler; evinizdeki kapılar, pencereler ve evinizin temelindeki küçük çatlaklar ve açıklıklardan giriş yaparlar. Unutmayın; örümcekler böceklerle beslenir bu nedenle evinizde örümcek bulunması zaten bir haşere sorununa sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.
Ev sahipleri normalde boş örümcek ağlarını ilk olarak pencere ve odaların köşelerinde veya fikstürlerin ve mobilyaların altında göreceklerdir. Örümcekler; yiyecek bulmak amacıyla böcekleri tuzağa düşürmek için ağlarını kullanırlar. Av; ağlar ile temas kurduğunda titreşimler örümceklerin yemek vaktinin geldiğini gösterir. Böceklerin yanı sıra diğer örümcekleri ve akrepleri de tuzağa düşürürler. Bu  tuzaklar; istila edilmiş evlerde bol miktarda bulunur ve örümcek kontrolü için bir profesyonelle iletişim kurma zamanı geldiğini gösterir.
Eğer kara dul veya kahverengi örümcekler ile ilgili bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız; evinizde örümcek kontrolü sağlamanız çok önemlidir. Dişi ev örümcekleri endişe verici oranlarda çoğalırlar. Kese başına 250 yumurta bırakırlar ve ömürleri boyunca 17'ye kadar kese oluştururlar (bu 4000'den fazla yumurta demektir!). Erkek ve dişi ev örümcekleri bir yıla kadar hayatta kalırlar ama çok fazla çiftleşirler. Sonuçta ürkütücü bir popülasyona ulaşırlar. Evinizdeki bir örümcek; daha fazla sorun olduğu anlamına gelebilir bu yüzden sorununuzu profesyonel örümcek kontrol çözümleri ile birlikte çözelim.
 

Pestcheck Çözümü

 
Pestcheck;  her zaman kaliteli ve etkili hizmet sunar. Yüksek eğitimli ve lisanslı profesyonellerden oluşan ekibimiz; evinizi örümcek istilası ve karşılaşabileceğiniz diğer haşere sorunlarına karşı koruyabilir.
Uzmanlarımız; size rahatlık sağlamak için çevreye en duyarlı imha yöntemleri kullanır. Evinizin içinde ve dışında tam haşere korumasını sağlamak için hemen bugün, tam ev değerlendirmesi almak amacıyla bize ulaşın.
 
7/24 Arayabilirsiniz
444 14 19