01
Karınca Mücadelesi

Karınca Mücadelesi

Bir karınca ordusu, baharda güzel bir piknik organizasyonunuzu kolayca mahvedebilir, ama onları mutfakta dolanırken fark ettiğinizde bu durum çok daha sinir bozucu olur. Karıncalar, duvardaki çatlaklardan veya açıktaki tellerden kolayca evlere sızabilir. İçeri girebilecekleri yol bulduklarında, bu sinir bozucu böcekler mutfağınızda tatlılar, etler, ekmekler ve diğer yiyecekleri arar. Yiyeceklerinizi kirletebilir ve evinizin lavabo, duş ve bulaşık makineleri gibi diğer alanlarına sızabilirler.
 
Evinize sızabilecek birçok farklı karınca türü vardır ve bir lisanslı haşere kontrol uzmanı, bir karınca istilasından kurtulmanın en etkili yoludur. Karınca temizleme uzmanlarımız özel karınca sorunlarınızı tanımlayarak karınca sorununu ortadan kaldırmanın en iyi yolunu bulabilirler.
 
İşte dikkat etmeniz gereken bazı karınca türleri şunlardır:
 
Marangoz karıncaları
 
Bu kırmızımsı-siyah böcekler, dış mekana yuva yapmayı ve hasarlı ahşap, duvarda çatlaklar veya tellerdeki delikler yoluyla evlere bir yol bulmayı severler. Bu karınca türü son derece müdahalecidir. Bal ve jöle gibi tatlıları aramayı severler ve evinizin mutfak, lavabo ve banyo gibi nemli alanlarında gezinirler.
 
Marangoz karıncaları bir sıkıntıdır, çünkü evinizdeki ahşap yapılardan geçerek ciddi maddi hasarlara neden olabilirler. Bu zararlı türlerin önlenmesi ve ortadan kaldırılması için lisanslı karınca kontrolü hizmeti alınız.
 
Hayalet Karıncalar
 
Bu karınca türünün üst kısmı (baş ve toraks) siyah renkte iken, vücutlarının alt kısmı (mide kısmı) beyazdır. Bu istenmeyen küçük yaratıklar, açık havada kayalara ve ağaç kovuklarına yuva yapmayı severler. Ama bu karıncaları saksınızda, ekmek kutularınızın içinde veya dolaplarınızın çevresinde dolaşırken görürseniz şaşırmayın.
 
Dışarıdaki karınca izlerini ve açtıkları höyükleri fark etmeye başlarsanız, evinizi, özellikle de mutfağınızı hayalet karıncalarının istila etmiş olma olasılığı çok yüksektir. Hazır sütü içip kutusunu odaya bırakan bir ev arkadaşınız hayalet karıncaları çekmek için yeterlidir, ancak hayalet karıncaları, şekerli gıdalar ile ilgilenmekle kalmazlar, aynı zamanda izledikleri güzergahlara dışkılarını ve dökülen derilerini de bırakırlar. 
 
Bunlara rağmen lütfen endişelenmeyin, profesyonel bir karınca yok edici ekibi karıncalara tahliye yazısı gönderebilir.
 
Kokulu Ev Karıncaları
 
Bu koyu kahverengi böcekler, açıkta kalan topraklardan evinize sızarak çatlak duvarların arkasına veya evinizin zeminlerinin alt kısımlarına yuvalanırlar. Isıtıcılar, banyo giderleri veya termitlerin hasar verdiği odunlar ile evlere girdiği de bilinmektedir.
 
Yapısal hasara neden olmamasına veya herhangi bir patojen taşımasına rağmen, bu karıncalar yiyecekleri kolayca kirletir. Ezildiklerinde çürümüş hindistan cevizi kokusu verdiklerinden “kokulu” diye adlandırılmaktadırlar. Proaktif karınca kontrolü, evinizi bu kötü kokulu zararlılardan korumak için çok önemlidir.
 
Firavun Karınca
 
İç mekanları istila etmekle ün kazanan bu küçük, açık kahverengi firavun karıncaları, feromonların yönlendirdiği karmaşık yollardan geçerler. Duvar boşlukları, zeminin altları veya süpürgeliklerin arkası gibi ulaşılması zor yerlerde saklanırlar. Ayrıca mutfak ve banyo gibi nemli yerlerin yakınlarında gezinmekten hoşlanıyorlar.
 
Küçük boyutları nedeniyle tezgahlarda ve süpürgeliklerde fark edilmeden gizlenebilirler. Yağlar, tatlılar ve hatta diş macunu da dahil olmak üzere çeşitli yiyecekleri ararlar. Yuvalarını bulmak zordur ve karanlık yerlerde yaşamayı tercih etmektedirler. Ancak Pestcheck uzman personeli, herhangi bir karınca imha meselesini kolaylıkla ele alabilir.
 
Bu kırmızımsı kahverengi karıncalardan en az biriyle hoş olmayan bir görüşme yaptığınızdan eminiz. Evinizin etrafında yuvalanırlar ve deliklerden ve çatlaklardan evinize kolayca girebilirler. Bu böcekler Güneydoğu'nun kurak iklimlerine bayılırlar ve en agresif karınca türlerinden biridir.
 
Evine ateş karıncası girenlerin karşılaştığı en büyük sorun 24 saat içinde kaşıntılı, beyaz püstüllere neden olan ağrılı ısırıklarıdır. Bahçenizde bir karınca höyüğü görürseniz, kapsamlı bir karınca kontrol çözümü için bizi arayınız.
 
Petscheck Çözümü
 
Karıncalar yiyecekleri kirletebilir, yapılara zarar verebilir ve hatta canınızı acıtan kaşıntılı ısırıklara sebep olabilirler. Profesyonel karınca kontrolü için Pestcheck ile temsa geçiniz. Hangi karınca türünün evinize girebileceğin, belirleyecek ve karınca sorununuzu ortadan kaldırmaya yönelik kanıtlanmış yöntemlerimizden birini uygulayacağız.
 
Bahçenizde karınca tepelerinin gelişmesini önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır: evinizin etrafındaki suları temizleyin, evinize kadar uzanan ağaç dallarını kesin ve yakacak odunlarınızın evinizin yanında bulunmadığından emin olun. Ve eğer karıncalar mutfağınıza veya banyonuza yerleşmişse, karınca kontrolünü ve temizlik işlemlerini yapabiliriz. Pestcheck ile bugün temasa geçin ve haşere sorununuza çözüm bulalım izin verin.
 
7/24 Arayabilirsiniz
444 14 19