01
Akrep Mücadelesi

Akrep Mücadelesi

Akrepler; hiç kimsenin evlerinde ya da yakınında bulunmaması gereken ve kesinlikle istenmeyen korkutucu araknitlerdir. Yakalamak ve avcılara karşı kendilerini savunmak için kullandıkları sekiz ayak ve bir çift büyük pençeye sahiptirler  ama bu onların tek silahı değildir. Vücutlarında geriye doğru kıvrılan bir kuyruğa sahiptirler ve zehirli bir iğne ile donatılmıştır. Akrepler alışılmadık derecede uzun ömürlüdür ve üç ila beş yıl arasında yaşarlar. Bununla birlikte  bazı türler 10-15 yıl yaşar.
 
Akrepler; kuru iklimlerde gelişir ve böcekler, örümcekler, fareler ve kertenkeleler gibi çeşitli avlarla beslenirler. Kıskaçlarını kurbanlarını yakalamak ve onları felç etmek amacıyla nörotoksik zehirle sokmak için kullanırlar. Akrepler; gerekirse aylarca yiyeceksiz yaşayabilir ancak sürdürülebilir bir yaşam için su ve gölgeli bir alana ihtiyaç duyarlar.
 
Akrepler; zehirli ve saldırgan olduğundan bu canlıların evinize girmesini kesinlikle istemezsiniz. Ne yazık ki  akreplerin evlere girmenin akıllıca yollarını buldukları bilinmektedir. Önce güneş ışığından korunmak için açık havada ağaçların, saksı bitkilerinin ve açık hava mobilyalarının etrafına gizlenebilirler ancak bu durum akreplerin evin içine girmelerine yol açabilir.
 
Akrepler evin içine girdiğinde; duvarlardaki yırtılmış pencerelerden, kapı ekranlarından, havalandırma deliklerinden ve açıklıklardan geçebilirler. Hasarlı olan veya açılan bir yalıtım da bir akrep istilasına yol açabilir. Karanlık bodrum katlarında saklanmaktan, yerlerde, banyolarda ve garajlarda gezinmekten hoşlanırlar ve hatta mutfak dolaplarının etrafında dolaşabilirler.
 
Rahatsız edilirlerse akrepler;  insan etkileşimlerine karşı kendilerini savunmak için iğnelerini ve kıskaçlarını kullanırlar. Akrep sokmaları; arı sokmalarına benzer şekilde şişlik ve ağrıya neden olabilir ve bazı kişilerde profesyonel tıbbi tedavi gerektiren akrep zehrine karşı alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
 

Pestcheck Çözümü

 
Evinizi akrep giriş noktaları için inceleyecek ve en sevdikleri saklanma yerlerini araştıracağız. Haşere yönetimi uzmanlarımız; akrepler ve diğer zararlılardan kurtulmak için en etkili akrep kontrol tedavisini belirleyecek ve gelecekteki saldırıları önlemek için önlemler alacaklardır. Tam akrep imhası için bugün bize ulaşın.
 

 

7/24 Arayabilirsiniz
444 14 19